Vlašimská kapela ProMěNY

oficiální stránky

skočit na obsah

Nejbližší koncert:

Žádný další koncert

Kalendář

Svátek má:

Gita

Suvenýry

trička za 100,- a náramky za 30,-

Kontakt

manažer a bubeník Michal Kuklík

702 001 444

e-mail kapely

promeny@email.cz

mapa stránek

ProMěNY na Facebooku

ProMěNY na YouTube

kytary.cz

www.plastelina.cz

Rockmag.cz - rockový portál

Historie kapely

2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2010

Další tentokrát kulatý rok 2010 začal tradičně několika plesy a také maturitním plesem v Pelhřimově, kde jsme hráli s kapelou TriMen.

V únoru jsme se hned po příjemném tanečním večeru v Kladrubech těšili na Vlašimské maškarní. Bohužel nedorazilo tolik lidí, kolik jsme čekali. Ale většina vlašimáků to vzala za správný konec a dorazili v super maskách. Nejlepší jsme s panem pořadatelem náležitě ocenili. Také jsme se celkem nevědomky ocitli v soutěži o nejlepší kapelu Benešovska. Anketa to byla zajímavá a hlavně děkujeme všem za podporu.

fotbalové ProMěNY se smrtí v očích

Další dva měsíce jsme měli připravenou každotýdenní šňůru koncertů a akcí. V březnu Ostředecký fotbalista roku, maškarní Vranov, Josefovská Čechtice, Střítež a v dubnu pak velikonoční v Otročicích, Píšť, vlašimský koncert s Argemou a pouťovka v Čechticích. Hned začátkem dubna jsem ale pár dní před zábavou v Píšti náhle onemocněl a měl horečky. Akci jsme museli bohužel zrušit a poslali jsme tam za nás kapelu Nesbend, které jsme za to zavázáni.

Nemoc se mě nechtěla pustit ani v květnu, takže jsme měli celkem volno. Těšili jsme se až na 28. května na koncert s Argemou v Lukavci. Tam nás čekalo překvapení. Dorazilo zhruba 60 lidí. Bohužel.

Červen už byl slunečný a teplý, a tak jsme se mohli vrhnout na venkovní parkety do Dunic, do Sněta a do Soběhrd na oslavy 650 let obce. Také jsme se objevili v Kladrubech na dalším tanečním večírku pro pacienty rehabilitačního ústavu. Také se osvětlovači OndroviF. narodil 1. června syn Mikuláš, a tak má v kapele prvenství.

První prázdninový měsíc jsme pokračovali s dalšími venkovními akcemi, ale mé zdraví nás zase doběhlo. Odpoledne před zábavou v Bílkovicích se mi udělalo tak špatně, že jsem nemohl vystupovat. Museli jsme tuto akci bohužel zrušit. Druhý den mi naštěstí bylo lépe, a tak jsme už chtěli vyrazit do Křivsoudova na pouťovou zábavu. Celý den pršelo, ale předpověď říkala, že odpoledne bude hezky. Přemlouvali jsme pořadatele, aby akci nerušili, ale nepovedlo se. A jak jsme říkali kolem 5. hodiny odpoledne se vyjasnilo a bylo nádherně. Bohužel to byl smolný víkend.

Hned další venkovní akcí byly ještě 23. července Hořice. Tam byla ale situace s počasím opačná. Celý den bylo krásně, ale předpovědi říkaly, že večer bude pršet. Přemlouvali jsme pořadatele, že to nemá cenu pořádat venku. Bohužel se rozhodli, že to risknou. Také že se vše vyplnilo. Ve 21:00 se strhl déšť a skončil zhruba v půlnoci, kdy jsme po odehrané hodince pro pár deštníkářů měli sbaleno.

ProMěNY na soutěži kapel

V srpnu naše smůla pokračovala a já zase v jedné z hlavních rolí. Zablokoval jsem si záda a skončil v nemocnici. No a MichalK. s JirkouP. si zase zhmoždili kolena. Další menší vynucená přestávka. Stihli jsme se ale relativně dostat do herní schopnosti a to zvláště kvůli soutěži Skutečná liga, kde jsme se 12. 8. zúčastnili castingu, ze kterého jsme postoupili do dalšího kola. To se konalo 21. 9. ale z něj už jsme se dál neprobojovali. Byla ještě šance na vrácení do hry pomocí internetového hlasování. I když hlasů bylo hodně, nestačilo to. Mezitím se stačil 21. srpna oženit další, už druhý, člen kapely saxofoňák JirkaP.

Na Svatováclavských slavnostech jsme si užili další dešťovou sprchu. Ale nevěřili jsme vlastním očím, že i v takovém slejváku tancovalo několik desítek lidí. Já bych to teda asi nedal.

Koncertová smůla se nás ale nehodlala pustit ani v listopadu. HonzaP. byl na operaci s rukou, takže jsme museli poprvé sáhnout po baskytarovém záskoku. Pomohli nám Tomáš Moudrý a Petr Charvát. Tomáš byl připraven vyrazit 13. listopadu do benešovského xXx music baru na společný koncert s kapelou Puls, jenže ten byl zrušen pořadatelem, protože vzali jinou kapelu. Následovala zábava ve Strojeticích společně se skupinou Generace, kde si s námi už Tomáš zahrál ale návštěvnost nic moc. HonzaP. jen zpíval s ovázanou rukou.

Pak přišel ještě koncert s kapelou Maddame Butterfly v Dolních Kralovicích, 6 let přesně na den od našeho prvního veřejného vystoupení. Protože Tomáš nemohl, jel s námi nažhavený a připravený Petr Charvát. Jenže přišlo jen pár nadšenců, tak jsme si jako dárek dali koncert ledečské kapely a jeli domů.

Tomáš si s námi ještě zadrnkal na společném koncertu s kapelou Theatre na mikulášské zábavě v Čechticích a tím jsme se s oběma kluky rozloučili, protože už byl HonzaP. zdráv a připraven. Našim dvěma kamarádům tímto děkujeme za pomoc v nouzi. Alespoň konec roku jsme tradičně završili vydařenou Velíší a Silvestrem v Načeradci.

Tento rok byl divoký. Plný nemocí, úrazů i nových zkušeností a super akcí. I přes zrušené koncerty byl ale s 35 odehranými akcemi rekordní. Za všechny zrušené koncerty se omlouváme a snad to všem vynahradíme v roce 2011.

2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

logo Facebook logo Twitter logo Linkuj.cz logo MySpace

WEB Master JendaZ.

Akualizováno 18.11.2019